ET / RU / EN

EESTI EHITUSKONSULTATSIOONIETTEVÕTETE LIIT

EESTI EHITUSKONSULTATSIOONI- ETTEVÕTETE LIIT

EKEL

Eesti Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liit ning Eesti Ehitusinseneride Liit kuulutavad välja konkursid „Aasta Ehitusprojekt 2018“ ja “Aasta Ehitusinsener 2018”.

Liidud soovivad ühise konkursiga tõsta esile huvitavaid hooneid ja rajatisi ning tunnustada ehitusinsenere, kelle loomingu tulemusena need ehitised on valminud. Konkursi eesmärk on juhtida tähelepanu insenerierialade olulisusele ning aidata kaasa ehituskonsultatsiooniteenuste kvaliteedi, projekteerimisettevõtjate maine ning tellijate teadlikkuse tõusule.

“Tänavune on kolmas aasta, kui korraldame kahe erialaliidu ühist konkurssi ja auhinnagalat” rääkis Eesti Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liidu tegevjuht Kalle Karron. “EKELi tunnustus läheb ettevõttele, EEL annab tiitli üksikisikule – koostöö toimib hästi”. Karroni sõnul valitakse parimat ehitusprojekti juba kuuendat korda. Selleaastase uuendusena antakse tiitel välja kahes kategoorias - parim hoone ning parim rajatis. “Ootame lisaks hoonete ehitusprojektidele ka hulgaliselt rajatiste projekte, mis teinekord kipuvad pilkupüüdva arhitektuuri puudumise tõttu tahaplaanile jääma, kuid oma insenertehniliste lahenduste poolest on sagedasti keerukamadki”, sõnas Karron. “Taaskord paneb Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium välja eriauhinna, mis antakse parimale mudelis teostatud ehitusprojektile”.

“Aasta Ehitusinseneri” tiitlit annab Eesti Ehitusinseneride Liit välja samuti kuuendat korda. Eesti Ehitusinseneride Liidu tegevdirektor Tiia Rubeni sõnul oli konkurents tiitlile eelmisel aastal väga tihe ning võitjat oli keeruline ennustada. ”Loodetavasti jätkub põnevust ka selleaastasele konkursile ning me näeme palju väga häid kandidaate”, ütles Ruben.

Konkursile saavad töid esitada nii era- kui juriidilised isikud. “Julgustan kõiki konkursil osalema ja kandidaate esitama, olgu tegemist kas suuremahulise taristuobjekti, lühikese teelõigu või väikese mägihütiga. Tunnustame arhitektide ja inseneride leidlikkust ning loomingulisust, mis on viinud suurepärase tulemuseni”, lisas Karron.

Nominentide esitamise tähtaeg on 10.detsember 2018.a. Mõlema konkursi tingimused on leitavad EKEL ja EEL kodulehtedel. 

Aasta Ehitusprojekt 2018 konkursi tingimused
Aasta Ehitusprojekt 2018 kandidaadi esitamise ankeet

Eelnevatel aastatel on AASTA EHITUSPROJEKTI tiitli võitnud:
2017 Balti Jaama Turg, peaprojekteerija KOKO arhitektid OÜ
2016 Kvartali keskus Tartus, peaprojekteerija TARI AS
2014/2015 Rakvere Tark Maja, peaprojekteerija Alver Arhitektid OÜ
2013 Viljandi Gümnaasium, peaprojekteerija SALTO AB OÜ
2012 Tallinna Lennusadam, peaprojekteerija KOKO Arhitektid OÜ


AASTA EHITUSINSENERIKS on kuulutatud:
2017 Ivo Roolaht, Roolaht ja Partnerid OÜ peakonstruktor
2016 Hugo Olak, Tari AS peakonstruktor
2015 Roland Vaikmäe, AS Merko Ehitus Eesti projektijuht
2014 Jaanus Somelar, OÜ Pakrum insener-projekteerija
2013 Tiit Joosti, AS Merko Ehitus Eesti projektidirektor