ET / RU / EN

EESTI EHITUSKONSULTATSIOONIETTEVÕTETE LIIT

EESTI EHITUSKONSULTATSIOONI- ETTEVÕTETE LIIT

EKEL

Parima hoone ja parima rajatise ehitusprojekti kolm nominenti on selgunud, kummagi kategooria võitja kuulutatakse välja pidulikul galal 23.novembril.
EKELi aasta ehitusprojekti konkursile esitati tänavu kahes kategoorias kokku 14 objekti. Tegevjuht Kalle Karroni sõnul jõudsid nominentide hulka väga erinevat tüüpi ehitised -  nii on hoonete kategooria kolme parima hulgas suurlinlik kõrghoone, moodsalt põhjamaine koolimaja ning modernne büroohoone seotud muinsuskaitselise ajaloolise ehitisega.

Parima hoone ehitusprojekti nominendid 2021 on:


Büroohoone SKYON (fotod Kaupo Kalda) - peaprojekteerija: Capital Mill OÜ,  arhitektuur: KOKO arhitektid OÜ (tellija: Capital Mill OÜ, ehitaja: Tallinna Ehitustrust)


Kindluse kool (fotod Ott Kattel) - peaprojekteerija ja arhitektuur: Sweco Projekt AS (tellija: Rae Vallavalitsus, ehitaja: Nordecon AS)


Rotermanni Ajamaja - peaprojekteerija: Nordecon AS,  arhitektuur: KOKO arhitektid OÜ (tellija: Rotermann City OÜ, ehitaja: Nordecon AS)


Ka rajatiste kategoorias on pilt kirju, kolme parema hulgas konkureerivad ajaloolise linna rannapromenaad, lõik riigimaanteed koos eritasandilise liiklussõlmega ning keset kanalit paiknev pööratav sild”, ütles Kalle Karron. “Kõik nominendid on insenertehniliste lahenduste osas väljakutsuvad ja väärivad tunnustust, kuid võitja tiitli saab vaid üks”, lisas Karron.

Parima rajatise ehitusprojekti nominendid 2021 on:


Aaspere-Haljala 2+2 maanteelõik (fotod Tiit Veermäe) - peaprojekteerija: Selektor Projekt OÜ (tellija: Transpordiamet,  ehitaja: Merko Ehitus Eesti AS)


Admiralisild (fotod KMG inseneriehituse AS) - peaprojekteerija: EstKonsult OÜ, põhiprojekt: SIA Witteveen+Bos Latvia, arhitektuur: Plein06 architects (tellija: Tallinna Sadam AS, ehitaja: KMG Inseneriehituse AS)


Sillamäe rannapromenaad (fotod Selektor Projekt OÜ, Sillamäe Linnavalitsus) -  peaprojekteerija: Selektor Projekt OÜ, arhitektuur: Arhitektuuribüroo Foon OÜ (tellija: Sillamäe Linnavalitsus, ehitaja: Nordecon AS, Kaurits OÜ)


Konkursil hinnatakse projekteerimisprotsessi ning selgitatakse välja parim projekteerimismeeskond. Žürii hindab muuhulgas projektdokumentatsiooni kvaliteeti, insenertehniliste lahenduste ambitsioonikust, ehitise toimivust aga küsib ka ehitaja ja tellija hinnangut. Kalle Karroni sõnul tahab EKEL oma konkursiga tõsta esile arhitekte ja ehitusinsenere, tunnustades peaprojekteerijat, kes protsessi tulemuslikkuse eest vastutab. “Peaprojekteerija roll on tähtis, kuid sama oluline on  projekteerimismeeskonna igaga liikme panus. Projekteerija töö väärib kiitust kui on rahul nii tellija kui ka ehitaja”, sõnas Karron.

Võitjad kuulutatakse välja ehitussektori erialaliitude ja MKMi korraldataval aastakonverentsil “Ehitus 2022+: E-HORISONT” ning parimate tunnustamise auhinnagalal 23.novembril Kultuurikatlas.

Sündmuse kohta leiab lisainfot: https://eehitus.ee/ehitus-2022 ning tasuta veebikonverentsile saab registreeruda: https://fienta.com/et/ehitus-2022

 

Lisainfo: Kalle Karron
+372 50 543 81
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.